1
Nis

ÖZGÜRLÜK

   TÜM YAZILAR kategorisi altında Esin Tatlı tarafından yayınlandı

Özgürlük

Geldikleri zaman gelenlere andolsun. Gelenlerin üzerine gidenlere andolsun. Gökler ve göklerin sahibine, yerler ve yerlerden en seçkinine andolsun. Toprağa ve toprağın ürettiklerine, vatana ve vatanın evlatlarına, kulluğa ve kulluğun gerektirdiklerine andolsun. Özgürlük, yaptığınız şeyleri yapmak değildir. Özgürlüğü sapıklık sananlara söylüyorum. Ruhlarınızı kuşlar gibi özgür bırakın. Yedi kat göklerde süzülsün ve Allah zatında kaybolun. Aşkın en temiz, en lezzetli yerinden yiyin. Şarabın en hasını için. Eğlencenin en dolusunu yaşayın.

Gökten inen ve ışık saçan, hiçbir akrabası olmayan insana andolsun. Ve O’nu yerde karşılayana. Dünya nimetlerinden özgürce faydalandık dediniz. Dünya sizden özgürce faydalanıyor.

Mürşide bağlanmayı özgürlüğe aykırı buldunuz. İnsanın yaratılışı gereği bir mürşide bağlanır. Özgürlük sandığınız ve kendinizi yalnız bıraktığınız anda da bir mürşide bağlısınız. O mürşid şeytandır. Varlığım üzerine yeminler olsun ki mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır.

Yerde gezenlere, yerden kurtulup serbest kalanlara ve kendini bulanlara yeminler olsun ki ‘Allah’a ulaşmayı dileyin’ diyenin sözleri doğrudur.

Aranan Kelimeler:

ZGRLK mevlana özgürlük mevlananın özgürlük sözleri özgurluk mevlana mevlana ve özgürlük mevlananın özgürlükle ilgili sözlerİ zgrlk ile ilgili yazlar ozgurluk siirleri mevlananin ozgurluk ile ilgili sozleri özgürlük yazıları özgürlük ile ilgili yazılar

Tags: , , , , ,

Bu yazı, 1 Nisan 2010, Perşembe günü saat 13:43'te TÜM YAZILAR kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya ait yorumları RSS 2.0 beslemesiyle takip edebilirsiniz. Yorum Yazabilir, veya sitenizden geri izleme gönderebilirsiniz.

1 yorum

mehmet
 1 

Harika bir yazı. Tebrik etmemek elde değil. Ölmeden önce ruhunu Allah’a ulaştırmayı dileyen herkezin yaşayacağı sonsuz mutlukluk ve ebedi huzur varken, yani gerçek özgürlük varken ,insanlar özgürlüğü nefslerinin isteklerine göre yiyip içmek,gezmek kısaca istediği herşeyi yapmak sanıyor. Hayır özgürlük Allaha bir dilekle başlar. Bir Yunus gibi, bir Mevlana gibi insanın şu dünya hayatını yaşarken ruhunu Allah’a ulaştırmasını Allah’tan istemesi özgürlüğün başlangıç noktasıdır…

Nisan 4th, 2010 at 16:03

Yorum Yazın

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Yorum